Ana içeriğe atla

Ikiyuzlu politika istemiyoruz

Israil ile anlasmalar iptal edilsin!

Basbakan Tayyip Erdogan, Israil Cumhurbaskani Simon Perez'e "Siz oldurmeyi cok iyi bilirsiniz" diyerek yaptigi cikisla dunyanin dort bir tarafindaki vicdan sahipleri ve savas karsitlarinin duygularina tercuman oldu. Ne var ki bu cikisin hemen ardindan Hukumet Sozcusu Cemil Cicek, Israil ile olan iliskilere ne denli onem verdiklerini ve bunlari korumak istediklerini beyan etti.

Anlasmiyoruz!

Hukumetin Israil ile iliskileri koruma politikasi ikiyuzluluktur; anlasmiyoruz. 60 yildir Filistin halkina uygulanan baskilara karsi cikan bizler Turkiye'nin surdurdugu ekonomik, askeri ve siyasi iliskilerin Israil devletinin yayilmaci ve katliamci politikalarina destek sundugunu goruyoruz.

Israil'e verilen her kurus Filistin halki uzerine kursun olarak dokuluyor, Ortadogu halklarina yonelik nukleer tehdide donusuyor. Kamuoyundan gizlenen askeri ve stratejik isbirligi anlasmalari ile Gazze'yi bombalayan Israil pilotlari Turkiye hava sahasinda egitim goruyor.

Soruyoruz: "Bu mudur onem verdiginiz ve korumak istediginiz?"

Baris ve halklarin kardesligine onem veren; Yahudi, Hiristiyan, Alevi, Musluman, Turk, Kurt, Ermeni halk ve toplumlarinin baskilardan uzak, adil ve esit kosullarda yasayabilmesi icin mucadele eden bizler Filistin halkinin korunmasina yonelik somut adimlarin atilmasini istiyoruz. Filistin halkiyla dayanisma "soz"de kalmamali; Israil devleti ile olan gizli-acik anlasmalar iptal edilmelidir.

Imza vermek icin linki takip edin lutfen:
http://www.israilleanlasmalariptaledilsin.net/index.php

Yorumlar

Adsız dedi ki…
helal olsun helal olsun helal olsun:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Umutsuz Boşluk

SANATORIUM, 9 Şubat – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Mehmet Dere’nin kavramsal çerçevesini ürettiği ve sanatçı olarak dahil olduğu, Yunus Emre Erdoğan,İsmail Şimşek Nezaket Ekici’nin çalışmalarından oluşan “Umutsuz Boşluk” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.
Sergi ilhamını Dücane Cündioğlu’nun Umutsuz Boşluk adlı makalesinden almaktadır. Cündioğlu ‘Umutsuz boşluk’ adlı makalesinde, Sam Mendes’in yönetmenliğini yaptığı ‘Revolutionary Road’ adlı filminden yola çıkarak bir çiftin içine saplandıkları; ruhani açmaz olarak tarif edilmeye çalışılan “umutsuz boşluğu” deli karakteri üzerinden tartışmaya açmaktadır.
Umutsuz Boşluk isimli sergi başlığı; kötümser bir ruh halini vurgulamasının aksine gücünü umuttan almakta. Bu umut sanatçının credosu (amentüsü) anlamında vurgulanan umutsuzlukla yüzleşme yeteneğidir. Denebilir ki sanatçılar bir anlamda bu kavrayışı ortaya koyarlar. Sanatçı “boşluğu” dönüştürememeyi, bunaltıyı, çöküşü ya da tam tersi olarak bunun ifade edilemezliğini dillendirendi…

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

By James EngelhardtEcopoetry is connection.

It’s a way to engage the world by and through language. This poetry might be wary of language, but at its core believes that language is an evolved ability that comes from our bodies, that is close to the core of who we are in the world. Ecopoetry might borrow strategies and approaches from postmodernism and its off-shoots, depending on the poet and their interests, but the ecopoetic space is not a postmodern space. An ecopoem might play with slippages, but the play will lead to further connections.

Ecopoetry does share a space with science. One of the concerns of ecopoetry is non-human nature (it shares this concern with the critical apparatus it borrows from, ecocriticism). It certainly shares that concern with most of the world’s history of poetry: How can we connect with non-human nature that seems so much more, so much larger than ourselves? How can we understand it? One way is to l…