Ana içeriğe atla
Geçen gün bir kitap gördüm,öyle gözüme takıldı amma da uzun isim bulmuşlar diye düşündüm tamam söylüyorum,meraklanmayın;kitabın ismi şu"Ya bir yol bul ya bir yol ac ya da yoldan çekil"eğildim,arkasını çevirince bunun bir kişisel gelişim kitabı olduğunu farkettim,bum bum bum daldan hop daldan dala uçtum...nedir bu daldaki durum?

Bu tavırla çok zulüm görüyoruz sanatı(mızı) yaşayamıyoruz diyenlere bir jest burdan buyrun
Dar kot, bol tişört

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sessizliği Aramak (Part I)

Bu deneme yazısı bir çok sanatsal problematiğin iç içe geçtiği bir alanda var olmaktır. Bu anlamda bir deneme olarak Türkiye’de Çağdaş Sanat adı altına üretilen eserlerin içindeki zaman ve toplumlailgili gerçekliklerini semptomatik bir okuma-anlama girişimidir. Bir sanatçı olarak bunu yapmamın sebebi nedenini bilmediğim bir erteleyişi bozma amacını taşıyor. Duyulur olanın görünür kılınması.
Bu eleştiriyi görünür kılması gerekenin bir sanat eleştirmeni ya da küratör olmasıbeklenirdi. Benim kişisel gözlemim artık bu mümkün değil, çünkü çağdaş sanat sistemi kültürel üretimin rekabete dayalı bir sisteminden ekonomik olarak karşılıklı bağımlı bir sisteme dönüşerek kendini tıkadı. Kültürel sermaye anlamında sanatsal üretime atfedilen bir dışarısı boşluk-mesafe kalmadı. Sanatçılar, sanat simsarları, galeriler, sanat dergileri ,müzayede evleri ,sanat fuarları ,müzeler, bienaller artık karşılıklı rekabete dayanan bir sistemden, artık birbirine bağımlı işleyen bir sistemin içinde. Türkiye Çağdaş…

Sessizliği Aramak (Part II)

                  (A fair amount of nothing)