Ana içeriğe atla

TRANSLOCATION NEW EXHIBITIONDeconstructing the hidden narratives of the local, a group of artists in residence from Turkey, Germany and the UK present a series of alternative perspectives on the culture, ecology and politics of the city and its surroundings.

Mehmet Dere (derece.blogspot.com)
Rona Rangsch (rangsch.de)
Penny Whitehead and Daniel Simpkins (disruptdominantfrequencies.net)

Preview:
Thursday 3rd December 2009, 7pm onwards
Exhibition continues:
Friday 4th – Sunday 13th December 2009
Opening times:
Monday – Friday 10am – 12noon
Monday and Thursday also open 4pm – 6pm

Atelierhaus Salzamt
Obere Donaulände 15
4020 Linz

Special thanks:clemens kogler,Halil nas,and Dear holger

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sessizliği Aramak (Part I)

Bu deneme yazısı bir çok sanatsal problematiğin iç içe geçtiği bir alanda var olmaktır. Bu anlamda bir deneme olarak Türkiye’de Çağdaş Sanat adı altına üretilen eserlerin içindeki zaman ve toplumlailgili gerçekliklerini semptomatik bir okuma-anlama girişimidir. Bir sanatçı olarak bunu yapmamın sebebi nedenini bilmediğim bir erteleyişi bozma amacını taşıyor. Duyulur olanın görünür kılınması.
Bu eleştiriyi görünür kılması gerekenin bir sanat eleştirmeni ya da küratör olmasıbeklenirdi. Benim kişisel gözlemim artık bu mümkün değil, çünkü çağdaş sanat sistemi kültürel üretimin rekabete dayalı bir sisteminden ekonomik olarak karşılıklı bağımlı bir sisteme dönüşerek kendini tıkadı. Kültürel sermaye anlamında sanatsal üretime atfedilen bir dışarısı boşluk-mesafe kalmadı. Sanatçılar, sanat simsarları, galeriler, sanat dergileri ,müzayede evleri ,sanat fuarları ,müzeler, bienaller artık karşılıklı rekabete dayanan bir sistemden, artık birbirine bağımlı işleyen bir sistemin içinde. Türkiye Çağdaş…

Sessizliği Aramak (Part II)

                  (A fair amount of nothing)