Ana içeriğe atla


Bizim Mcgayvırımız yok ıvırımız zıvırımız ise çok..Otobüste denge kurmaya çalışırken Sibel'e onu dedim anonsun sesi kaybettiğimiz sağduyuyu temsil ediyor güldü komikti çünkü,düşünsene"Bir sonraki istasyon,bir sonraki istasyon bir sonraki istasyon ve gözgöze gelmeyen insanlar..Tabi ben böyle şeyleri birden anlatamam sadece duyumsarım duyumsadığın şeyleri anlatmak bir süre sonra komik geliyor kendine.duraklar arası yolculuk yolcular.Bir garip yolcuyum hayat yolunda ,yolumu kaybetmiş perişanmıyım ben?

Hepimiz içimizdeki sanita yarabandı çoçuğunu büyütüyoruz bu memlekette yada hiç büyümeyen sanita bant çoçuğuyla içimizde yaşıyoruz,daha ne diyeyim.insan aynı şeyleri konuşmaktan sıkılıyor.Aynı şeyleri tekrarlıyorsak sanatı ve sanat eserinin kamusallığını da tekrar ve tekrar tartışmamız gerekiyor ve daha önemlisi konumlandırıldığı yerdeki performansını(rosalyn deutshe).Toplum bellek ilişkisin ve yaşadığın toplumun açmazlarını sanırım buradan açmak gerekiyor,işte en büyük havuz problemi iki çeşme,birisinden kan diğerinden süt akıyor..


p.s. Allah herkese herşeyi olduğu gibi gören gözler versin

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Umutsuz Boşluk

SANATORIUM, 9 Şubat – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Mehmet Dere’nin kavramsal çerçevesini ürettiği ve sanatçı olarak dahil olduğu, Yunus Emre Erdoğan,İsmail Şimşek Nezaket Ekici’nin çalışmalarından oluşan “Umutsuz Boşluk” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.
Sergi ilhamını Dücane Cündioğlu’nun Umutsuz Boşluk adlı makalesinden almaktadır. Cündioğlu ‘Umutsuz boşluk’ adlı makalesinde, Sam Mendes’in yönetmenliğini yaptığı ‘Revolutionary Road’ adlı filminden yola çıkarak bir çiftin içine saplandıkları; ruhani açmaz olarak tarif edilmeye çalışılan “umutsuz boşluğu” deli karakteri üzerinden tartışmaya açmaktadır.
Umutsuz Boşluk isimli sergi başlığı; kötümser bir ruh halini vurgulamasının aksine gücünü umuttan almakta. Bu umut sanatçının credosu (amentüsü) anlamında vurgulanan umutsuzlukla yüzleşme yeteneğidir. Denebilir ki sanatçılar bir anlamda bu kavrayışı ortaya koyarlar. Sanatçı “boşluğu” dönüştürememeyi, bunaltıyı, çöküşü ya da tam tersi olarak bunun ifade edilemezliğini dillendirendi…

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

By James EngelhardtEcopoetry is connection.

It’s a way to engage the world by and through language. This poetry might be wary of language, but at its core believes that language is an evolved ability that comes from our bodies, that is close to the core of who we are in the world. Ecopoetry might borrow strategies and approaches from postmodernism and its off-shoots, depending on the poet and their interests, but the ecopoetic space is not a postmodern space. An ecopoem might play with slippages, but the play will lead to further connections.

Ecopoetry does share a space with science. One of the concerns of ecopoetry is non-human nature (it shares this concern with the critical apparatus it borrows from, ecocriticism). It certainly shares that concern with most of the world’s history of poetry: How can we connect with non-human nature that seems so much more, so much larger than ourselves? How can we understand it? One way is to l…