Ana içeriğe atla

SAÇMA VSS..


Tüm saçmalık bütündür,ama bütünsel değildir.Yeniden yazılmaktan bıkılmayan şeydir.Saçma daima ortada olan ve yahut hepsinden başka bir şey.Saçma ölümün tükürüklü olması gibi bir şeydir,çok daha farklı bir şekilde.İçine düşülen bir yorumdur.Nedensel bağımlılık yoktur.Bağlılık ise asla.olduğu söylense bile bu saçmadır.Kurulu yoruma karşı çıkan bir düşünce güçsüzlüğü.

Saçma bir açılımdır,yukarıyla itifak tan acı çeken bir şeytan olabilir.Kırıp parçalanan olumsuz değildir.Parça olumlayansa saçma orda olandır diyebiliriz.Orada kendini kurtarmaya çalışan bir yol,bir çekip gitme olabilmektir.Keyiflikle sefillikten herkesi aldatabilmektir.Zorunlu olarak başka bir şey olmaktır.Saçmadan farklı olarak karıştırılan belleksizlik.Eksik olandan taşan bir şeyler.Bilginin ağacını yakmak gibi.Direnen,kıran her yerde atlayan bir gülüş gibi.
Ne insan ne de hayvan gibi.. …

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Umutsuz Boşluk

SANATORIUM, 9 Şubat – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Mehmet Dere’nin kavramsal çerçevesini ürettiği ve sanatçı olarak dahil olduğu, Yunus Emre Erdoğan,İsmail Şimşek Nezaket Ekici’nin çalışmalarından oluşan “Umutsuz Boşluk” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.
Sergi ilhamını Dücane Cündioğlu’nun Umutsuz Boşluk adlı makalesinden almaktadır. Cündioğlu ‘Umutsuz boşluk’ adlı makalesinde, Sam Mendes’in yönetmenliğini yaptığı ‘Revolutionary Road’ adlı filminden yola çıkarak bir çiftin içine saplandıkları; ruhani açmaz olarak tarif edilmeye çalışılan “umutsuz boşluğu” deli karakteri üzerinden tartışmaya açmaktadır.
Umutsuz Boşluk isimli sergi başlığı; kötümser bir ruh halini vurgulamasının aksine gücünü umuttan almakta. Bu umut sanatçının credosu (amentüsü) anlamında vurgulanan umutsuzlukla yüzleşme yeteneğidir. Denebilir ki sanatçılar bir anlamda bu kavrayışı ortaya koyarlar. Sanatçı “boşluğu” dönüştürememeyi, bunaltıyı, çöküşü ya da tam tersi olarak bunun ifade edilemezliğini dillendirendi…

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

The Language Habitat: an Ecopoetry Manifesto

By James EngelhardtEcopoetry is connection.

It’s a way to engage the world by and through language. This poetry might be wary of language, but at its core believes that language is an evolved ability that comes from our bodies, that is close to the core of who we are in the world. Ecopoetry might borrow strategies and approaches from postmodernism and its off-shoots, depending on the poet and their interests, but the ecopoetic space is not a postmodern space. An ecopoem might play with slippages, but the play will lead to further connections.

Ecopoetry does share a space with science. One of the concerns of ecopoetry is non-human nature (it shares this concern with the critical apparatus it borrows from, ecocriticism). It certainly shares that concern with most of the world’s history of poetry: How can we connect with non-human nature that seems so much more, so much larger than ourselves? How can we understand it? One way is to l…